Viikkotunnit

Viikkotunteihin olemme koonneet Tanssikeskuksen tunnit. Lisätietoa tunneista saat klikkaamalla tuntilinkkiä.

Maanantai

Balettisali

17.00-19.00
Flamenco: jatkotaso – tientos-tangos
Elina Robinson

Flamencosali

17.00-18.30
Flamenco: alkeet – tangos
Anne Riikola-Sarkkila

18.30-19.30
Irlantilainen tanssi: intermediate/open
Tiina Murtola

19.30-21.00
Irlantilainen tanssi: primary
Tiina Murtola

Studio

Tiistai

Balettisali

17.30-19.00
Flamenco: tekniikka
Laura Rintamäki

19.00-21.00
Flamenco: ylempi jatkotaso
Laura Rintamäki

Flamencosali

10.00-11.00
Pilates: alkeet/perustaso
Anna-Mari Peltonen

15.30-17.00
Flamenco: seniorit – alegrías
Elina Robinson

19.00-2.00
Flamenco: advanced – tekniikka
Rodrigo González

20.00-21.00
Flamenco: advanced – alegrías
Rodrigo González

Studio

Keskiviikko

Balettisali

18.00-19.00
Lattiatanko
Arja Tervo

19.00-20.30
Baletti: keskitaso
Arja Tervo

20.30-21.00
Venyttely
Arja Tervo

Flamencosali

17.00-18.30
Flamenco: perustaso
Laura Rintamäki

18.30-20.00
Flamenco: jatkotaso
Laura Rintamäki

20.00-21.15
Flamenco: deluxe – romeras
Laura Rintamäki

Studio

Torstai

Balettisali

16.45-17.45
Flamenco: lapset
Elina Robinson

17.45-19.15
Flamenco: nuoret
Elina Robinson

19.15-20.30
Baletti: alkeet
Arja Tervo

20.30-21.00
Venyttely
Arja Tervo

Flamencosali

18.00-19.00
Flamenco: alkeet
Laura Rintamäki

19.00-21.00
Flamenco: edistyneet – romance
Laura Rintamäki

Studio

19.15-20.15
Flamenco: teinit
Elina Robinson

Perjantai

Balettisali

18.00-19.30
Baletti: keskitaso
Arja Tervo

19.30-20.00
Kärkityöskentely: alk. jatko
Arja Tervo

20.00-20.30
Venyttely
Arja Tervo

Flamencosali

17.30-18.30
Flamenco: tekniikka
Laura Vilhonen

18.30-19.30
Flamenco: jatkotaso
Laura Vilhonen

Studio

Lauantai

Balettisali

10.00-11.15
Baletti: alkeet
Arja Tervo

11.30-12.30
Somatic pilates
Arja Tervo

12.30-13.00
Venyttely
Arja Tervo

13.15-15.15
Baletti: keskitaso
Arja Tervo

13.15-15.15
Kärkityöskentely: alkeet
Arja Tervo

Flamencosali

13.00-15.00
Flamenco: bata de cola – fandangos de Huelva
Elina Robinson
Opetuspäivät poikkeuksellisesti 31.8, 28.9, 19.10, 9.11, 30.11, 14.12

Studio

Sunnuntai

Balettisali

17.00-18.30
Flamenco: jatkokurssi
Anne Riikola-Sarkkila

Flamencosali

17.00-18.30
Flamenco: intermediate – bulerías
Rodrigo González

18.30-20.00
Flamenco: Palavana-ryhmä
Anne Riikola-Sarkkila

Studio